Çözüm
Sabit Masa
Sabit Masa Kiralama; Paylaşımlı ortak ofiste sabit masa kiralama seçenekleri prestijli lokasyonlarda size en uygun iş adresi sahibi olun.
mask
Sabit Masa Hakkında

Son yıllarda çarpıcı bir şekilde değişen ve gelişen ofis kültüründe kullanıcılara işlevsel, yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sağlamak konfor ve verimin parçaları haline geldi.

Ofis alanı hacim ve yüzeylerini değerlendiren girişimciler ya da şirketler, aydınlatma, ergonomi, ısıtma, gibi mekân konforu konularının yanı sıra mekânı kullanan çalışan bireylerin yaşam kalitesini ve konforunu öne çıkartan ekipman seçimi de oldukça önemlidir.

Ofis ekipmanlarının başında da sandalyeler ve masalar gelmektedir. Peki işletmenizin çalışmalarını sürdüreceği ofisiniz için gezgin masa mı sabit masa mı hangisi doğru? Gelin beraber cevabını arayalım.

Sıcak Masalar ve Sabit Masalar: İşletmeniz için hangisi doğru?

Ofis kültürü son on yılda çarpıcı bir şekilde değişti ve bu da ofislerin tasarlanma şekli üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu.

Açık plan çalışma ve gezgin masalara yer açmak için duvarların yıkılmasıyla, ofislerin içindeki bölmeler hızla geçmişte kaldı.

Gezgin masa sağladığı günlük çeşitlilik bazı çevrelerde sevilse de, birçok ofis çalışanı çalışmak için kendi sabit masa sahibi olmayı tercih ediyor, bu da çevrelerini kişiselleştirmelerine ve alanlarını kişisel üretkenliklerini en üst düzeye çıkaracak şekilde düzenlemelerine olanak tanıyor. 

Sabit Masa Nedir?

Sabit masa nihayetinde gezgin masa kavramının tam tersi olarak geleneksel ofis anlayışının yanı sıra hazır ofislerin de temel ekipmanlarında yer alan yapı taşıdır.

Fakat bunun dışında yine home-office veya kafe gibi kamusal alanlarda çalışmayı tercih eden ya da sabit bir ofiste çalışmaktan sıkılanlar için alternatif bir coworking ortamı olan sabit masa çözümleri de mevcuttur.

İster coworking ister hazır ofis sabit masa çözümlerin hizmeti almak müşteriler, tercih ettikleri ofis hizmetleri içinde masa/ofisiniz ile ofis masrafınız olmadan profesyonel bir çalışma ortamının tadını çıkarır. 

Sabit Masa Avantajları

Çalışma masası, kısmen, özellikle aynı şirket içindeki farklı ekipler arasında yeni işbirlikleri, fikir paylaşımı ve düşünme biçimleri getirmenin bir yolu olarak personeli farklı iş arkadaşlarının yanında oturmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Özellikle ortak ofis yani coworking alanlarındaki sabit masa ile ağ oluşturma da büyük bir avantajdır ve hatta diğer şirketlerle geçici bağlantılar kurabilirsiniz.

Tabii ki, bu gerçekten sabit masa ofislerinde olmuyor. Günlük olarak aynı kişilerin yanında oturacağınız için (bir ofis değişikliği yapmaya karar vermediğiniz sürece), yapacağınız tek gerçek işbirliği, ister Slack, e-posta yoluyla veya öğle yemeği molası sırasında dijital olarak olacaktır. Çalışanlarınızı kaynaşmaya teşvik etmek istiyorsanız, sabit masa en iyi seçeneğinizdir.

Diğer bir taraftan sabit masa esneklik anlamında gezgin masa esnekliğini vermeyebilir. Sabit masalar doğası gereği kimin nerede oturacağı konusunda esnekliğe yer vermez.

Bununla birlikte, özel ofislerde gezgin masa, özellikle sözleşmenizi uzatmanıza veya alanınızı istediğiniz zaman genişletmenize izin veren kiralamalarımız söz konusu olduğunda, bir dizi başka şekilde esneklik tanır.

Gezgin masa dezavantajları arasında ise çalışma alanı esnekliği söz konusu olduğunda, rekabetin de az oluşu söz konusudur. Ofisi oluşturan masa kavramı iş verimliliğinin yanı sıra maliyet açısından da ele alınmalı. 

Hazır ofis alanı ya da paylaşımlı ofis alanı, çok daha fazla önleyici planlama içerir, çünkü yalnızca mevcut personelinizi değil, işiniz büyüdükçe alabileceğiniz yeni işe alımları da barındırabileceğinizden emin olmanız gerekir.

Bu bağlamda hazır ofis ya da paylaşımlı ofis seçenekleri de düşünüldüğünde ekipman miktarı da esneklik göstermelidir.

Bununla birlikte, bu aynı zamanda ofisinizde çok sayıda boş masa olmasına neden olabilir, bu da sadece yer israfı gibi görünmekle kalmaz, aynı zamanda ofisinizi ilk kez ziyaret eden biri için kesinlikle etkileyici görünmeyebilir.

Sabit Masa Uygulaması

Sabit masa, hazır ofis alanını yalnızca gerektiğinde belirleme ve çalışanların nerede oturmak istediklerini seçmelerine izin verme uygulamasıdır.

Tüm çalışanların, meslektaşları veya müşterileri ile şu veya bu şekilde bilgi iletmeye sürekli ihtiyacı vardır.

Örneğin, ofis malzemelerinin belirli bir odaya teslimi gibi basit bir talep bile, doğru malzemeleri alıp doğru odaya teslim etmek istiyorsanız etkili iletişim gerektirir.

Etkili iletişim ile her seferinde doğru işin ilk seferde doğru yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu, bahisler yüksek olduğunda daha önemlidir.

Örneğin, ünlü bir müşteriyle yapılan multi-milyon dolarlık bir sözleşme görüşmesi, iletişim kurma şeklinize, ne yaptığınızı bildiğinizi ifade etmesi gereken beden dilinizden, bunu yapması gereken cümlelerin bileşimine kadar dikkatli bir şekilde dikkat gerektirir.

Müşterinizin evet demesi kolaydır. Ve çoğu zaman, sadece bir şansınız var. Müşterinizi iletişim yoluyla etkileme ve ikna etmedeki başarı veya başarısızlık, şirketiniz için yeni bir uzun vadeli gelir kaynağı ile işinize bile mal olabilecek gelir kaybı arasındaki farkı heceleyebilir.

Etkili iletişim aynı zamanda iş arkadaşları arasında iyi bir çalışma ilişkisi geliştirmeye yardımcı olabilir bu sadece işlemsel değil ekip çalışmasına ve üretkenliğe elverişli bir şirket kültürüyle sonuçlanır.

İster hazır ofis olsun ister paylaşımlı ofis sabit masa ile birbiriyle iyi kaynaşmış aynı sekronda çalışan birçok soruna çözüm üretme noktasında başarılı olacaktır.

Endless Office ve profesyonel hizmet ile işlerinize devam edebileceğiniz sabit masa çözümleri sayesinde network kurma şansı yakalayabilirsiniz. Neredeyse hazır ofis çözümleriyle aynı özellikler ile işlerinizi daha profesyonel ortamlarda yürütmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sabit Masa Fiyatları ve Hizmetleri

Sabit masa hizmetiyle kafe ve kamuya açık alanlarda çalışmaktansa müşteriler için özel olarak hazırlanmış ofis ortamlarında çalışabilecekleri bir alan sağlanıyor.

Kurumsal bir çatı altında ve profesyonel hizmet ile işlerine odaklanmış birçok çalışan kendi arasında network kurma şansı yakalayacağınız Endless Office sabit masa hizmetleri içinde Sekreterya Hizmeti, Numara Tahsisi (0212, 0216, 0232, 0312, 0850), 7/24 Ofis Kullanımı, Metro İnternet Kullanımı, VRV ile Isıtma-Soğutma Sistemi, Ayda 8 Saat Toplantı Odası Kullanımı, Sınırsız Kahve ve Çay Hizmeti, Lounge Alanı Kullanımı, Fotokopi Makinesi Kullanımı bulunuyor.

Günlük ofis kiralama da yapabileceğiniz yine sabit masa olanaklarından faydalanabileceğiniz, resmi iş adresi ile girişimde bulunduğunuz sektörde prestijinizi arttıracak hizmetler paketini Endless Office güvencesiyle alabilirsiniz.

İstanbul 3 merkez, İzmir, Ankara ve Londra 1’er merkez de fiziksel ofis ihtiyacınıza hazır ofis, sanal ofis, sabit masa, coworking, toplantı odası gibi pratik çözümlerle şirket kurmak hayalinize bir adım atmış olacaksınız. 

Sabit Masa Seçenekleri

Endless Office hazır ofis, sanal ofis, coworking gibi hizmet anlayışlarına ek olarak sunmuş olduğu sabit masa hizmetinde de bütçenize uygun standart paket seçeneğini sunuyor.

Sabit Masa standart pakette de Tek kişilik veya 4 kişilik geniş odalar paylaşımlı odalar, 7/24 Güvenlik, Günlük Temizlik Hizmeti, 100 mbit sınırsız internet, Kişisel gelişim konferansları, Networking ve işbirliği fırsatları, Stopaj yerine KDV Avantajı, Lüks Mobilyalar, IP Telefon, Paylaşımlı / Mobil / Özel Faks, Sekreter Hizmeti, Konuklarınızın Karşılanması, Sınırsız Çay Kahve İkramı, Temizlik Hizmeti, 8 Kişilik Toplantı Odası Kullanımı, Yüksek Hızda Limitsiz İnternet, Bağımsız VRV Sistemi, 24 Saat Kamera Kayıt Sistemi, Dışarıya Bakan Camlı Ofisler yer alıyor.

Türkiye’de Endless Office üzerinden Sabit Masa kiralayabileceğiniz lokasyonlar:

İstanbul’da 3, İzmir, Ankara ve Londra’da 1’er konumuyla şehrin gözde noktalarında ofis ihtiyaçları olan kişilere pratik ofis çözümleri sunan, sanal ofis, hazır ofis, sabit masa, toplantı odası hizmetleri veren ofis çözümleri firması olan Endless Office, bireysel ve kurumsal firmalara ihtiyaçlarına yönelik, ekstra masraf derdi olmadan şehrin prestijli konumlarında ofis çözümleri sunuyor.

Endless Office, Hazır ofis, sanal ofis, sabit masa, coworking, toplantı odası hizmetleri ile Türkiye ve İngiltere'de gözde lokasyonlarda yeni girişimcilere ve şirketlerin ofis hizmetleri ihtiyacına yanıt veriyor. 

Türkiye’de Endless Office üzerinden Sabit Masa kiralayabileceğiniz lokasyonlar oldukça dikkat çekici merkezlerde konumlanmıştır. 

Başta İstanbul'un iş merkezi olarak kabul edilen Şişli Torun Center, Mecidiyeköy Profilo Plaza, Ataşehir Vogue Business Center, İzmir Folkart Towers, Ankara Next Levet Loft Ofis ve İngiltere merkezinde Endless Office ayrıcalığı ile ister sanal ister fiziksel ofis ihtiyaçlarınızın yanı sıra sabit masa gereksinimlerinizi de karşılayabilirsiniz.

En uygun Sabit Masa ofis Hizmeti kiralama fiyatları tercih edeceğiniz ofis hizmetleri sunan firmalara göre değişiklik göstermektedir.

Ofis alanı hizmetlerindeki kalite arttıkça fiyatlandırma da doğru orantılı olarak artış gösterecektir. Hizmetin bedelini belirleyen kalitedir.

Endless Office, kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatlı kiralık hazır ofis, sanal ofis ya da sabit masa toplantı odaları hizmeti sunmaktadır. 

Sabit Masa Kiralama İçin
Sabit Masa Paketlerimiz
Hazır Ofis ve Sanal Ofis Kiralama İçin
Neden Endless Office?
Beytem Plaza' da lansmana özel %50 indirim.
Şişli'nin en prestijli binası Beytem Plaza'da ulaşım derdine son vermek ister misin? Hazır Ofisler'de lansmana özel ilk ay %50 indirim fırsatını kaçırma!
img
Hazır Ofis ve Sanal Ofis Kiralama İçin
Müşteri Yorumları