İşyeri Açmak İstiyorum Diyenlere İşyeri Kuruluş Rehberi

Test

İşyeri Açmak İstiyorum Diyenlere İşyeri Kuruluş Rehberi

İşyeri açmak istiyorum diyorsanız ve psikolojik olarak da patron olmaya hazırsanız, güvenilir bir marka olmak için doğru ve etkili yollar izlemeniz kalıcı olmanızı kolaylaştırır.

 

İşyeri açmak için vergi dairesi gibi resmi yerlerle bazı resmi evrak işleriniz olacak. İşyeri açmak için resmi prosedürler dışında; planlama, araştırma, değerlendirme, ofis giderleri tablosu oluşturma gibi izlemeniz gereken belirli adımlar var.

İş Yeri Açmak, İşyeri Kuruluş Rehberi;


İşyeri açmak için ne yapmak gerekir?

İşyeri açmak, geleceğinize yatırım yapmak demek. Fakat işyeri açmak için önce doğru adımları izleyin ki her gün kapanan binlerce işletmeden biri olmayın. Ayaklarınızı yere sağlam basmak için neler yapmalısınız, birlikte bakalım, finansal özgürlüğe beraber ulaşalım.

 

İşyeri Açmak İçin Gerekli Belgeler Nedir?


1- Karar Verin: İş Yeri Olarak Ne Acabilirim?

Ne dükkanı açabilirim veya en kârlı işyeri açma fikirleri nelerdir gibi tüm detayları iyice düşünmelisiniz. İş kurmak ya da bir dükkan açmak ve para kazanmak için ne yapacağınıza kararı verirseniz işiniz çok kolaylaşır. Bildiğiniz sektörde kendi işinizi kurmak daha konforlu ve garanti olacaktır.

 

Fakat "ben cesaretliyim, bankacıyım ama çikolata-kahve konseptli bir kafe açacağım" diyorsanız işler değişecektir. Bu noktada çok daha fazla araştırma ve planlama yapmanız gerekli. Hangi sektörde para kazanmak için İş kurmak ya da bir dükkan açmak gibi konuya net şekilde karar verdiyseniz şimdi sıra sermayede.


2- Dükkan Açma Maliyeti Ne Kadar?


Türkiye’de milyonlarca işletme bulunuyor. Bu şirketlerin arasında var olmak ve var olmayı sürdürmek oldukça zor. Bunun için dükkan açmak için sermayenizi hazır etmeli ve maliyet tablonuzu eksiksiz olarak hazırlamanız gerekli. İster mesleğinizi sürdürdüğünüz sektör olsun ister bambaşka bir alanda iş kurun işyeri açmak için belli bir sermayeyle yola çıkmanız şart.


3- Araştırma ve Planlamanızı Yapın


İş yerinizi nerede açacaksınız, pazarlama-satış stratejiniz ne olacak, rakipleriniz neler yapıyor- gibi detayları araştırmalı ve planlama yapmaya başlamalısınız. İş yeri açmadan önce en ufak adımınız dahi planlı olmalı. Ekibinizi nasıl kuracağınızı, kaç kişi çalıştıracağınızı ve onlara nasıl ödeme yapacağınızı da planlarınız arasına almalısınız. Size eşlik edecek ekibi seçmek, iş yeri açmanın mihenk taşlarından belki de en önemlisidir. Hatta takım arkadaşlarınızla nasıl bir iletişim stratejisi izleyeceğinizi bile belirlemenizin sizin için faydası var.


4- Kendinizi Eğitin, Öğrenmeye Devam Edin


Seçtiğiniz iş kolu ile ilgili alabildiğiniz kadar eğitim alın ve konu özelinde katılabildiğiniz kadar workshopa katılın. Deneyimli olduğunuz alan da olsa, yeni başlayacağınız bir iş kolu da olsa işinizle ilgili kendinizi geliştirmeyi asla bırakmayın. Böylece kuracağınız işle ilgili yaratıcı fikirler bulabilir, işinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz. Kuracağınız markaya katkı sağlamaya hep devam edin.


5- Ofisinizi Seçin


Nerede dükkan açmak istediğinizi belirledikten sonra nasıl çalışacağınızı da seçmelisiniz. İhtiyacınız olduğu zamanlarda ofis tercih ediyorsunuz bunun da kararını vermelisiniz. Sabit ofis mi yoksa sanal ofis te mi çalışmak istiyorsunuz? Yine aynı şekilde kuracağınız işin merkezi bir lokasyonda, prestijli bir adreste yer alıp almayacağına stratejik olarak karar vermelisiniz.


6- Endless Office ile Ofiste Sınır Olmadığını Bilin


İş yeri açmak için planlama yaparken Endless Office’nin hazır ofis ve sanal ofis kiralama çözümlerini de inceleyin. Yeni dükkan veya iş yeri kurarken uygun maliyetlerle ofisinizi açmak için Endless Office’ın merkezi ofislerinden birini seçin.

 

Endless Office, İstanbul Avrupa Yakasında Şişli Torun Center, Profilo Plaza Mecidiyeköy, Anadolu Yakasında Ataşehir Vogue Business Center ve İzmir’de Folkart Towers’ta ofis kiralama hizmetleri sunuyor.

 

  • E-ticaret, hukuk, satış gibi çok fazla şirket içinde olmanızı gerektirmeyecek sektörlerdeyseniz Sanal Ofis
  • Her zaman aynı noktada çalışmaktan hoşlanıyorsanız Sabit Masa
  • Hayata geçirmeyi planladığınız projeler varsa ve yaratıcı bir araya gelmelere ihtiyacınız varsa Toplantı Odası
  • Hemen bilgisayarınızı alıp çalışmaya başlamak için Hazır Ofis
  • Ve Networkünüzü geliştirmek istiyorsanız Coworking


siz ve ekibiniz için doğru seçim.

 

Endless Office’te Ofisiniz Hazır, İşiniz Tamam

İşyeri açma sürecibde size özel ofis çözümlerimizle işinizi sağlam temellere kurmak için bizimle 02129490363 telefon numarası ile iletişime geçin.

Tuğçe Polat
13 Mart 2022

SON YAZILAR

Sanal ofis hizmeti ve günlük ofisler ile alakalı tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ve Endless Office ayrıcalıklarını keşfetmek için yazımıza bir göz atın!
31 Ocak 2022 Şimdi Oku
Sanal ofis ile ilgili tüm merak edilenleri ve Endless Office'in sunduğu sanal ofis hizmetlerini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
31 Ocak 2022 Şimdi Oku
Hazır ofis çözümleri, sadece işinize odaklanmanızı sağlayan, bir diğer tabirle anahtar teslim ofislerdir.
31 Ocak 2022 Şimdi Oku
Sabit masa hizmeti olarakta bilinen paylaşımlı ofis hizmetine dair tüm ayrıntılar ve Endless Office'in sizlere sunduğu çözümleri öğrenmek için tıklayın!
25 Aralık 2020 Şimdi Oku
Günlük kiralık toplantı odaları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için blog yazımıza şimdi göz atın!
13 Mart 2022 Şimdi Oku
Yeni bir işyeri kurma planı olan girişimcilerden Belediye, Vergi dairesi, Ticaret ve Esnaf odaları ile SGK ve BAĞ-KUR gibi resmi kurumlar tarafından bazı gerekli belgeler istenmektedir. Bu evrakların listesini blog yazımızda bulabilirsiniz.
5 Ocak 2021 Şimdi Oku
BENİ ARA TEKLİF AL